naszprojektgimnazjalny

Nasze sposoby na wakacje

Rok szkolny to dużo stesu, życie w ciągłym biegu,tona nauki i ... ciągłe odkładanie diety i treningów.

Dlatego wakacje to idealny czas na rozpoczęcie aktywnego stylu życia i zdrowej diety. Oto kilka sposobów jak doskonale wykorzystać 2 miesiące wolnego czasu.

1.Zacznij planować swój dzień już rano

Bardzo prosta zasada i tak skuteczna. Nic sie nie stanie jeśli w trakcie wakacji wstaniesz parę minut wcześniej i zaplanujesz swój cały dzień.Dzięki temu jeż od samego początku wiesz co masz do zrobienia na dany dzień, kiedy moiżesz zaplanować swój trening i kiedy będziesz mógł pozwolić sobie na chwilę odpoczynku.

2.Zaangażuj swoich znajomych

Nic nie poprawia humoru bardziej niż wspólne wyjście ze znajomymi. A co jeśli połączymy to jeszcze z treningem? Idealne popołudnie zaplanowane. Możesz wziąć rower, wrotki, rolki, a może poprostu biec. Towarzystwo na pewno doda ci otuchy i jeszcze bardziej cię zmotywuje.

3. Spróbuj czegoś nowego!

Zrób to na co nigdy nie masz czasu w trakcie roku szkolnego. Zaryzykuj i zrób coś szlonego. Może skok na bangee lub ze spadochronem. Nie bój się i aktywnie spędż wolny czas. Na pewno będziesz miał co opowiadać swoim rówieśnikom po powrocie do szkoły.

4.Prowadź dziennik

Zapisuj w nim swoje wszystkie aktywności. Nie dość, że będzie to doskonałe podsumowanie twoich trenningów i wszelkich podróży to również wspaniała pamiątka i motywacja do dalszego, aktywnego działania.

5.Wybierz aktywne wakacje

Wyjazd nad morze to świetny pomysł ale leżenie plackiem na plaży całymi dniami to nie najlepsza perspektywa.Zamiast tego możesz biec brzegem plaży. Idealna okazja aby wzmocnić mięśnie ale również trochę się opalić.Jeżeli nie przepadasz za bieganiem- zwiedzaj. W końcu spacer to też forma aktywności.Do tego piękne wspomnienia gwarantowane!